آموزش اجرای Family View بر روی اکانت استیم

یکی از عواملی که تازگی در دنیای گیمینگ بسیار زیاد شده است، هک کردن اکانت ها، کرک کردن، و دزدیدن بازی های آن هاست. حال برای حل اینگونه مشکل ها روش های زیادی است که یکی از رایج ترین آن ها قابلیت Family View استیم است که در این مطلب قصد داریم نحوه استفاده ازش رو به شما آموزش بدیم….

قبل از توضیح نحوه انجام این قابلیت بهتر از بدانید که دقیقا چه کاری با اکانت خود انجام می دهید.
قابلیت family View یکی از قابلیت های برنامه استیم است که هر کاربری می تواند از آن استفاده کند، هدف ساخت این قابلیت این بود که بازیکنان بتوانند برای برادر یا شخصی از اعضای خانواده که شرایط سنی بازی های این اکانت را دارا نیستند پسوردی مشخص کنند که اینگونه افراد حق بازی کردن آن ها را نداشته باشند، یا اینکه نتوانند با دوستان شخصی آن اکانت هنگام بازی صحبتی داشته باشند، به طور خلاصه هدف از اجرای این قابلیت جدا کردن اعضای خانواده و دوستان از کاربر اصلی اکانت بود.
اما رفته رفته با زیاد شدن هکر ها و کرکر ها یک استفاده دومی از این قابلیت شد و آن هم این بود که با اجرای این قابلیت کاری کنند که هکر ها اگر اکانت شما را هک کردند نتوانند به بازی شما دسترسی پیدا کنند و به پسورد یا PIN اصلی شما نیاز داشته باشند !
شما با فعال کردن این قابلیت به عبارتی یک رمز دومی برای اکانت خود میگذارید که با دادن این رمز بازی های شما ظاهر می شود و شما می توانید بازی خود را به راحتی انجام دهید ولی اگر غریبه ای اکانت شما را بگیرد می تواند وارد اکانت شود اما به بازی های شما دسترسی ندارد پس چیزی نگذشته که اکانت شما به دست خودتان باز می گردد.

حال چگونه آن را بر روی اکانت استیم خود اجرا کنید؟ این کار بسیار سریع و ساده است، کافی است بر روی گزینه های زیر به ترتیب کلیک کنید:
Setting >> Family >> Manage Family View

پس اینکه این کار را انجام دادید باید به سوال هایی برای تنظیم اکانت ویژه Family خود پاسخ دهید، این سوال ها شامل گزینه هایی مثله بازی هایی که ویژه Family View است و قابلیت هایی که Family View دارا می باشد مثل رفتن به فروشگاه و مشاهده دوستان را انتخاب می کنید، اگر برای مراقبت از اکانت خود قصد انجام Family View را دارید پیشنهاد می شود که تمامی قابلیت های آن را محدود به انجام هیچ بازی و انجام هیچ کاری کنید.

همانند انتخاب های زیر چینش خود را انجام دهید و دکمه Next را انتخاب کنید.

حال پس از انتخاب این گزینه ها شما می بایست لیستی از بازی هایی که Family View حق استفاده از آن را دارند را انتخاب کنید، در این بخش نیز اگر قصد مراقبت از اکانت خود را دارید گزینه Select None را انتخاب کرده و سپس دکمه Next را بزنید و به مرحله بعدی بروید.

سپس در مرحله بعد باید یک ایمیل به آن بدهید که در صورتی که کد Family خود را فراموش کردید بتوانید آن را بازیابی کنید، پس جای خالی را با ایمیل خود پر کنید و سپس گزینه Next را انتخاب کنید.

در مرحله اخر همانند گذاشتن هر پسوردی دو بار PIN مورد نظر خودتون رو تایپ کنین و در نهایت گزینه Next را انتخاب کنید.

اگر تمامی براحل زیر را به درستی انجام داده باشید در بخش راست بالای اکانت خود گزینه Family View را که به شکل زیر است مشاهده می کنید.

از حالا به بعد به هر هنگام که وارد اکانت استیم خود شدید بر روی گزینه Family View که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید و پسورد خود را وارد کرده و از بازی های خود لذت ببرید.

هر گونه سوال یا پیشنهادی درباره این قابلیت داشتید در بخش کامنت ها گفته تا ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *