آموزش Trade کردن در Steam

چطور در استیم ترید و از مارکت استفاده کنم؟ این پرسشی است که بیشتر کاربرانی که تازه حساب استیم دارند با آن مواجه هستند. در این آموزش می خواهیم روش فعالسازی مارکت را به شما آموزش دهم.

در ابتدا باید بدانید که وقتی شما یک حساب استیم ایجاد می کنید باید برای رفع محدودسازی این حساب یک استیم والت ۵ دلاری در حساب خود فعال کنید و در ادامه از استور استیم یک بازی خرید کنید سپس بعد از ۳۰ روز مارکت استیم برای شما فعال می شود و می توانید از آن استفاده کنید. (یک بازی خیلی ارزان هم کافیه)
یک نکته که در بیشتر مواقع از من سوال شده است فرق بین مارکت و استور استیم می باشد، استور استیم فروشگاهی است که در آن بازی و بسته های الحاقی برای فروش قرار می گیرد ولی مارکت فروشگاهی است که در آن کاربران استیم به فروش آیتم های خود اقدام می کنند. پس در نهایت مارکت با استور متفاوت است.

چگونه در استیم ترید کنم؟
برای ترید ابتدا شما باید ایمیل متصل به حساب استیم خود را تایید کنید که برای اینکار یک ایمیل از طرف استیم برای شما ارسال می شود و حاوی یک لینک است که با کلیک بر روی آن ایمیل متصل به حساب استیم شما فعال می شود. در مرحله بعدی شما باید شماره همراه خود را در استیم تایید نمایید برای اینکار به این لینک مراجعه کنید و پس از آن و در مرحله بعدی باید اپلیکیشن استیم را در موبایل اَندرویدی خود نصب نمایید برای اینکار به این لینک مراجعه فرمایید. در نهایت ترید شما پس از ۱۵ روز بصورت فوری فعال می شود.

منظور از ترید فوری چیست ؟
اگر مراحل بالا را برای ترید انجام دهید و در واقع Steam mobile Guard را فعال کنید با گذشت ۱۵ روز ترید شما فوری خواهد شد، یعنی خروج هر آیتم از Inventory شما فوری است؛ در غیر اینصورت خروج آیتم از حساب استیم شما با ایمیل خواهد بود که با تاخیر ۱۵ روزه انجام می شود.

در ادامه چند نکته که شاید بتواند به شما کمک کند را بیان میکنیم:
۱٫پس از آنکه ترید شما فوری و مارکت فعال شد اقدامات زیر را انجام ندهید، چون به مدت ۱۵ روز مارکت و ترید غیر فعال می شود.
۱٫تغییر ایمیل یا پسورد و یا شماره موبایل
۲٫رد کردن یک ترید که ۱۵ روزه باشد (ممکن است ترید شما فوری باشد ولی ترید شخص مقابل فوری نباشد که اگر شما این ترید را رد کنید، ترید شما هم تا ۱۵ روز غیرفعال می شود!!!)
۳٫درخواست یک ریفاند در شرایط خاص
۴٫بازگشت پول از حساب بانک شما در یک خرید که تا روشن شدن این تراکنش ناموفق حساب استیم شما به حالت تعلیق در خواهد آمد (پس توصیه می شود با ویزا و مسترکارت از استیم خرید نکنید.)

۲٫همواره در ترید دقت کنید که با افراد معتبر ترید کنید.
۱٫در ترید با ایرانی های بهتر است شماره همراه شخص مقابل را دریافت کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید بهتر پیگیری کنید
۲٫در ترید با کاربران خارجی بهتر است با افرادی ترید کنید که دارای Rep بالایی باشند.
۳٫استیم والت قابل انتقال نیست، پس مواظب کلاهبراداران باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *